• 0232 857 01 07

  • info@oztoklu.com.tr

Hazır Rulo Çim İzmir

Neden Hazır Rulo Çim

Hazır çim ruloları özel yetiştirilen büyük çim alanlarından daha küçük bölümler halinde kesilmiş, rulo haline getirilmiş ve bahçeye olarak kurulmak üzere hazırlanmış çim alanlarıdır. Tıpkı eviniz için tasarımlarınızı seçtiğiniz gibi, çim rulolar da ideal bahçenizi ortaya çıkarmanıza olanak tanır. Geleneksel olarak yetiştirdiğimiz hazır çim ürünlerimizde kendi tohum ve fidemiz kullanılmaktadır. Bu üretim tekniği ile daha önce tohumlarla ilgili yaşanan sorunların çoğunu ortadan kaldırır. Sürekli bakım, sulama, yabani otları temizleme, tohumların yağmurda yıkanması gibi teknikler ile ürettiğimiz hazır rulo çim ürünümüz oldukça bakımlı ve dayanıklıdır.

Hazır Çimin Avantajları Nelerdir?

Doğru gübreler ve toprakla düzgün bir şekilde kök salmasına izin verilen uzman bir çiftçiden çim ruloları almak, çimlerinizi tam istediğiniz şekilde hızlı bir şekilde almanıza yardımcı olur. İlkbahar, yaz ve sonbahar bahçe döşemek için ideal olsa da, yılın herhangi bir zamanında hazır çim ruloları döşenebilir.

Tohum uçup gidebilir veya akıp gidebilirken, rulo çim daha güvenilir ve çok daha bağlayıcı bir yapıya sahiptir. Zaten bir kök tabanı yetiştirmiş olan çim, aynı zamanda hızla yere iner ve düz, eğimli veya aşınmış bahçeler için idealdir.

Bunlar, tohum kullanımı yerine çim rulolarını tercih etmenin avantajlarından sadece birkaçıdır. Ancak hazır çime sahip olmanın faydaları bunların çok ötesine uzanır. Aslında, çimler bir dizi şaşırtıcı ve olağandışı avantajlarda sağlar. Çime sahip olmak toprağın kalitesini artırır, erozyonu azaltır ve bahçeniz için daha iyi yağmur suyu emilimi sağlar. Ayrıca, çimenli yüzeyler de yüksek sıcaklıklarda ısıyı emer ve bunu akşam boyunca iklimi düzenlemeye yardımcı olmak için serbest bırakır. Bu nedenle, kumun aksine, sıcak bir günde çim üzerinde yürümek bu kadar rahattır.

Bir bahçeye sahip olmanın, evin satış değerinde en büyük artışı yaptığı kanıtlanmıştır. İklim ve satış değerlerinin ötesinde, çimleriniz pek çok zihinsel ve fiziksel sağlık yararı sağlar.

Ortalama 240 metrekarelik çim aslında 4 kişilik bir aile için yeterli karbondioksiti oksijene dönüştürür. Çimenler, stresin azalmasına, kan basıncının düşmesine ve aile bağlantısının iyileşmesine neden olur ve bunların tümü, isteyebileceğiniz en iyi faydalar arasında yer alır.

Hazır Rulo Çim Fiyatları İzmir

İzmir Torbalı’ da bulunan arazimizde geleneksek yöntemler için kendi çimlerimizi Öztoklu Özçim olarak yetiştiriyoruz. İzmir hazır çim üreticileri içinde %100 müşteri memnuniyeti sağlayan en iyi hazır çim üreten firmayız. Çim üretim son derece hassas ve dikkat edilmesi gereken bir konudur. Bu sebeple tecrübesiz yetiştiricilerden sağlanan çimler uzun ömürlü olmamaktadır. Bu yüzden çim alınacak firma iyi araştırılması ve hatta çim üretim çiftliğine giderek yerinde görülmesini herkes tavsiye ederiz. Hazır rulo çim fiyatları İzmir ilinde bahçenizin büyüklüğüne, bulunduğu bölgeye ve çim türüne göre değişiklik göstermektedir. Bize ulaşıp bu bilgileri ilettikten sonra rulo çim m2 fiyatı hesaplayarak tarafınıza iletiyoruz. Güncel hazır çim fiyatları hakkında bilgi bilgi almak için iletişim sayfamızdan bize ulaşabilirsiniz.

Hazır Rulo Çim Hakkında Bilgiler

Mükemmel bahçenize sahip olmanızı sağlamak için çok çeşitli ürünler sunuyoruz. İhtiyaçlarınız için en iyi olanın hangisi olduğu konusunda size memnuniyetle yardımcı olacağız. Çim ruloları dikmeye ve mükemmel bahçenizi yaratmaya karar verdikten sonra, hemen bakabileceğiniz güzel bir çimenliğe sahip olmanızı sağlayacak bazı hazırlık adımları vardır.
* Mevcut çimleri ve yabani otları kaldırın
* Toprağı çim çimen için hazırlayın
* Tırmıklama
* Gübre
* Sipariş
* Çimlerin Serilmesi

Çimlerin Sulanması

Çimeni tamamen ıslattığınızdan ve suyun toprağa sızdığından emin olun. Bunu günde iki kez veya havanın gerektirdiği şekilde tekrarlayın. Çim kuruma belirtisi gösteriyorsa, hemen ve sık sık sulayın.

Çimlerin Biçilmesi

Çimleri ancak tamamen köklendikten sonra biçin. Toprağa yapışıp yapışmadığını görmek için çimin köşesini kaldırarak kontrol edebilirsiniz. Tamamen toprağa bağlandıktan sonra, yüksek bir ayarda biçmekte özgürsünüz.